31/05/2012
Kategoria: Wydarzenia na Świecie
Napisał: Admin

XVII Karmapa EUROPE TOUR 2012

Pragniemy podzielić się dobra informacją z wszystkimi o tegorocznej wizycie XVII Karmapy Thaye Dorje w Europie.

Karmapa to jeden z największych nauczycieli buddyzmu tybetańskiego i pierwszy świadomie inkarnujący się lama (tulku) w Tybecie. Linia sukcesji kolejnych inkarnacji Karmapy istnieje od XII wieku i odgrywa centralną rolę w przekazie Karma Kagyu – jednej z czterech głównych tradycji buddyzmu tybetańskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Program wizyty znajduje się na naszej stronie internetowej:


http://www.karmapa.org/news/europetour_12/karmapa_europe_12_00.htm

 

Obecny XVII Karmapa Trinlej Taje Dordże urodził się w Tybecie w 1983 roku. Został odnaleziony i rozpoznany, jako prawdziwa inkarnacja poprzedniego XVI Karmapy przez Kunzig Szamara Rinpocze, drugiego po Karmapie lamie linii Karma Kagyu.

Proces identyfikacji XVII Karmapy przebiegał ściśle według duchowej tradycji utrzymywanej w linii Karma Kagyu przez ostatnie osiemset lat.

 

Po raz pierwszy Dzierżawca Czarnej Korony odwiedził Europę w 2000 r. Udzielił wtedy wykładów i inicjacji w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Austrii, Polsce, Danii i na Węgrzech. Od tego momentu odwiedził Europę kilkukrotnie.

 

W 2012 r. z Karmapą będzie można spotkać się w europejskich krajach: Węgrzech, Litwie, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech i Francji. Wydarzenia będą miały miejsce w czerwcu br.